‘HRM en de menselijke maat’, Bob geeft hier concrete en uiterst praktische handvaten aan

Een verhalenverteller aan het woord, en dan nog over dat vreemde vak van HR! Bob laat via vele metaforen en soms zeer humoristische voorbeelden zien, wat hij van HR vindt, en vooral hoe het zo veel mooier kan worden.

Waar Rob Vinke (hoogleraar HRM) in het verleden sprak over ‘HRM en de menselijke maat’, geeft Bob hieraan concrete en uiterst praktische handvaten.

Ik heb erg genoten van met name de laatste hoofdstukken over de HR-rol en positie, waarin dit boek voor elke HRM -professional, beginnend of ervaren een schat aan praktische tips biedt. “Hoe ga je nu om met moeilijke vragen van managers’, en wat is dan verstandig”, KPI’s maar hoe dan! Het maakt het een zeer lezenswaardig boek.

En in het ‘toetje’ van het boek, beschrijft Bob zijn eigen ervaringen, de dingen die minder goed zijn gegaan in zijn leven en carrière, de ‘lifehacks’ zoals hij ze noemt. Een zeer persoonlijke visie wordt hierin geschetst waarin menig professional herkenning en misschien ook wel antwoorden in kan vinden.

Ik kan dit boek van harte aanbevelen voor eenieder die op welke wijze dan ook met mensen in organisaties werkt! En zijn we dat eigenlijk niet allemaal.

Peter Dona
Peter Dona Eigenaar Dona HR Advies, Auteur en docent HRM

Meer uitgebreide reviews

Feiten en invalshoeken dat zeker ook interessant is als je geen HR-adviseur bent

Een leuk boek dat lekker wegleest met heel veel feiten...

René de Peuter
René de Peuter Alliantiemanager De Goudse
Lees verder
Superboeiend boek, vlot geschreven en doorspekt met voorbeelden

Superboeiend boek, vlot geschreven en doorspekt met voorbeelden. Het leest...

Monique-van-der-Sluis
Monique van der Sluis HR Business Partner
Lees verder
Het prikkelt als mentale porno

Dit is géén HR is een literair meesterwerk – het...

Floris-Wouterson
Floris Wouterson Slaapexpert en auteur van de besteller Superslapen
Lees verder
Verfrissend en confronterend

Verfrissend en confronterend, maar op humoristische wijze verwoord.

Klaske van der Leij
Klaske van der Leij Verzuimconsultant Perspectief
Lees verder
Meer bewustwording over DI

"Wat ik zeker meeneem is dat ik in contact moet blijven met medewerkers. En dat ik concrete activiteiten moet definiëren die passen bij wensen van medewerkers."

Elvira van Noort
Elvira van Noort Nielsen
Lees verder
Een boek dat je steeds sneller gaat lezen omdat je ermee aan de slag wilt gaan!

Een boek dat je steeds sneller gaat lezen omdat je...

Edwin-van-den-Akker
Edwin Van den Akker HR manager Asian Food Group
Lees verder
Sluit aan bij wat er speelt en is herkenbaar

Makkelijk en vlot te lezen. Sluit aan bij wat er...

Sanne Schoenmakers
Sanne Schoenmakers Senior HR-adviseur
Lees verder
Geeft inzicht in je eigen rol en die van anderen

"De training heldere instrumenten aan voor inzicht in je eigen rol en inzicht in de rol van anderen en hoe je anderen vanuit je eigen rol effectief kunt beïnvloeden."

Default
Arjan Huisman KAM-coördinator
Lees verder
Je gaat genieten

"Niet alleen voor young professionals maar ook voor mensen die al veel langer in het HR vak zitten en die het allemaal al wel denken te weten. Jong of oud, ervaren, of groen als gras in het HR vak: je gaat in ieder geval genieten."

Raymond Tuerlings
Raymond Tuerlings HR-director Norsk Hydro in de Benelux
Lees verder